A hatóság idén már 54 ellenőrzést hajtott végre Hajdú-Bihar megyében, februárban egy kínai vendégmunkást kiutasítottak az országból.
Debrecen egyik városrésze az akkugyár árnyékában válik élhetetlenné, Szegeden kényszermunka-gyanú merült fel a BYD-építkezésen, Veszprémben pedig a munkásszálló-építés váltott ki vitát. Miskolcon az önkormányzat szerint minden jogszerű a kampányhajrában, Egerben a fiatalokat bírálta Orbán Viktor, míg Kecskeméten visszalépett a DK jelöltje, ezért pártja kizárta őt. Szabolcsban a kisbolttámogatások felhasználása körül vannak kérdések. Szolnokon eközben…
Oldószereket és más, ipari eredetű vegyi anyagokat találtak a Greenpeace és a Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület közös mérései során a debreceni Semcorp szeparátorfólia-gyár melletti vízfolyásban – derül ki hétfőn kiadott sajtóközleményükből.
Olvasóinktól kora reggel óta kapunk fényképeket, a Debreciner munkatársai is több helyen készítettek fotókat a buszmegállókba kiragasztott plakátokról szerte a városban.
Történetének legnagyobb választási mozgósítását kezdte el az aHang, április 12-ig 1 millió embert szólítanak meg.
A jogsértést kiemelkedően súlyosnak minősítették, mivel a politikus egy jogerősen megállapított jogsértés kapcsán vezeti félre a választópolgárokat.
Széles Diána felett még van hely.
Újabb kifogást tett a TASZ, miután nyakatekert érveléssel mentették ki a miniszterelnököt. – Akár intézményen belül, akár azon kívül kampányolnak gyerekkel, kifogással lehet fordulni a választási bizottsághoz, amit elsőfokon bármelyik választópolgár megtehet, érintettnek sem kell lennie. Ehhez ad mintákat a Társaság a Szabadságjogokért.
A javaslatok többségéről ráadásul kérdések és hozzászólások nélkül döntöttek. Az ülés végén bármilyen témát a testület elé vihettek volna a képviselők, de senki sem élt ezzel a lehetőséggel. Egy lakossági hozzászóló a Fideszt és a választáson induló ellenzéki pártokat is kritizálta.