102 éves korában temették el a kovácsmestert. – Debreczen, 1943. február 26.
A legnagyobb januári hidegben a nyíradonyi szegregátumban csak néhány házban fűtöttek, de több látszatberuházás is elfért az utcában. A környék egyetlen közösségi terének tervezett tornacsarnokot csak néhány évig használhatták a helyiek. Az épület beázott. A helyi roma önkormányzatnak szánt épületben állítólag az önkormányzat elnöke él a családjával, de a mosoda legalább működik. VIDEÓ
A képviselők most fognak szavazni a város 2026-os költségvetéséről. Ilyenkor komolyabb viták szoktak kibontakozni az egyébként meglehetősen nagy egyetértésben dolgozó fideszes és nem fideszes képviselők között.
Öt év alatt több mint tízszeresére nőtt a debreceni Állami Áruház raktárkapacitása. Úgy vélték, ez bizonyítéka a vásárlóerőnek és egyben igény is egy új intézmény építésére. – Néplap, 1954. február 25.
Nemhogy a térségben élőket, de még a helyi lakosokat sem tudták nagy számban rávenni, hogy vegyenek részt a párt egyik legismertebb politikusának kampányeseményén.
Még most fogják megvizsgálni, hogyan tudják kárpótolni a Kósa-családhoz köthető agrárcég középvállalkozó károsultjait.
„Debrecen lakóinak szorgalmával lett azzá, ami.” – Képes Újság, 1968. február 24.
2800 magyar település már holnap ugrana egy akkumulátorgyár után – a miniszter állítása szerint. VIDEÓ
A háborúnak egyszer mindenképpen vége lesz, Magyarországnak pedig nagy szerepe lehet Ukrajna újjáépítésében.