A szociális szolgálatok és az egyház képviselői beszéltek: a gondozás és a házasság szerepét hozták szóba. – Debreczen, 1942. február 18.
A külgazdasági és külügyminiszter azt állítja, minden debreceni akkuipari beruházásról sajtótájékoztatót tartott, de ez nem igaz.
A külgazdasági és külügyminiszter szerint a kampány hátralévő részében minden korábbinál nagyobb külföldi beavatkozás lesz a magyar politikába.
A szavazás eredménye jogerőre emelkedett, az ellenzék azonban törvénysértések sokaságára hivatkozva kéri az új választás kiírását. A helyi választási iroda a Fidesz győztes jelöltét és egy szavazatszámláló bizottsági delegáltját, valamint egy ellenzéki képviselőt is elmarasztalt. A volt polgármester szerint fennáll a veszélye, hogy a Fidesz az országgyűlési választásra is átülteti egy most bevált kampányeszközét.
2061-ig kapott engedélyt a debreceni Grand Casino.
Mennyire érte meg fideszes képviselőnek lenni az elmúlt években? A ciklus végén leköszönő, több ciklust lenyomó képviselők vagyongyarapodását vizsgálva nem annyira. Papíron legalábbis.
Nem vitás, hogy az előttünk álló néhány hét egy mocskos, alattomos és méltatlan választási kampánnyal fog telni. Minden erő igyekszik lefőzni a fő üzenet esszinciájaként, hogy mi forog kockán, tétet adni a választásnak. A béke, Európa, szabadságjogok, nemzeti vagyon. Ezeknél nem lehet nagyobb tétet betolni. Van viszont egy debreceniek és hajdú-bihariak számára talán kevésbé…
Nem lesz ott a következő Országgyűlésben a Fidesz legtöbb mostani hajdú-bihari politikusa. A debreceni indulókat fel sem tették a listára, egyéniben kell nyerniük, ha mandátumot szeretnének.
Az alapítók elengedhetetlennek tartják, hogy olyan szervezetek is legyenek a régióban, amelyek rendszerszinten próbálnak változásokat kezdeményezni társadalmi ügyekben. Az Alternatíva-díj azt a célt is szolgálja, hogy az ilyen igyekezeteket jutalmazzák.