Eljárást indított a környezetvédelmi hatóság a CATL kínai tulajdonú akkumulátorgyár ellen, mert a cég szabálytalanul engedett a csatornába “zöld színű folyékony hulladékot” – közölte a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal pénteken az MTI-vel.
A rollertilalom legfőképp a turistákkal érintett területekre, a sétálóövezetekre és az iskolák vonzáskörzetére vonatkozik majd. Kerekes László hajdúszoboszlói képviselő szerint a szabályozásra azért volt szükség, mert sokan úgy használják ezeket az eszközöket, hogy nincsenek tisztában a KRESZ-szel és a rollerek megfelelő használatával.
Az időközi választás kiírására azért volt szükség, mert a korábbi képviselő-testület összeférhetetlenség miatt májusban úgy döntött, hogy feloszlatja magát.
Az érdemi párbeszédre Debrecenben és Mikepércsen is nyitottak lennének a civilek.
Még neve-címe sem volt újságunknak, ő már ott volt velünk. A kezdetek kezdetétől, egyikeként az első áldozóknak. A legutolsó beszélgetéseinkben is témája volt a további sorsunk, a Debreciner jövője. Barátunk, Suták Miklós életének hetvenhatodik évében elhunyt. Gyászoljuk.
A Manír évek óta informálisan működött azért, hogy fellendítse a debreceni kulturális életet, májustól bejegyzett egyesületként folytatják a működést.
Az egyik helyi ellenzéki képviselő úgy látja, a polgármesternek vissza kell vonnia a bizonyítottan hazugságokra épülő, nem létező „Tisza-adó” elleni határozatát, melyet a testület fideszes többsége decemberben fogadott el. Egyesületük azt kéri, ismerjék el a hibájukat, és Pásztó önkormányzatához hasonlóan vonják vissza a lakosságot félrevezető határozatot.
Debrecenben nem sikerül Tiborcz-ügyben titkolózni, Veszprémben nem szabnak „korlátokat” a szuicid hajlamoknak, míg Egerben a kultúra szó szerint kiveri a biztosítékot. Ezek a témák érdekelték 2026 huszonkettedik hetében a független helyi újságok szerkesztőségeit és olvasóit.
Már idén újranyitnák az akkumulátorgyár tervezett bővítése miatt bezárt 106-os vasútvonalat is.
Arra biztat minden, a média sokszínűségét fontosnak tartó polgárt a Magyar Újságírók Országos Szövetsége, hogy támogassák a Népszava és a Debreciner túlélését.