Korbeák György egy nappal azután, hogy megdicsérte saját képviselői munkáját, nem ment el a debreceni közgyűlés ülésére.
Az utolsó lakossági hozzászólónak már folyamatos zajban kellett elmondania észrevételeit, a teremben tartózkodók közül ugyanis sokan végigbeszélgették a felszólalását.
Habár az Építési és Közlekedési Minisztérium helyettes államtitkárai Debrecent és térségét meghatározó beruházási elképzeléseket mutattak be, egyik önkormányzati képviselő sem kérdezett tőlük.
Kórházban hagyott kicsikért és jogaikért énekeltek (volna) Debrecenben, kecskemétiek nyilatkoztak a Szőlő utcáról és a sorkötelezettségről, fojtogatás történt a szegedi pszichiátrián, büntetés lett a közös díszítésből Kazincbarcikán, harcjárművek dübörögtek Gyulafirátót főutcáján, elpárolgott egy uszodányi pénz az egri közvagyonból, radikális személycsere a szolnoki Fidesznél. Többek között ezek a témák érdekelték 2025 ötvenegyedik hetében a független…
Papp László polgármester azt is kijelentette, nem terveznek moduláris atomreaktorokat építeni a város határain belül, szerinte ezt le lehet venni a napirendről. A Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület alelnöke által megszólított politikusok semmilyen kérdésre nem reagáltak a közgyűlésen.
Az ellenzéki képviselők értetlenül álltak a polgármester előterjesztése előtt, az ugyanis csak közvetlenül a testületi ülés előtt került fel a napirendi pontok közé. A dokumentum szerint a sámsoni önkormányzat elutasítja a Tisza Párt vélt „megszorítócsomagját”, amelyek „megegyeznek Brüsszel elvárásaival”.
Az akcióhoz olyan dolgozók is hozzájárultak, akik maguk sem élnek könnyű anyagi körülmények között. Jelentős mennyiségű adomány érkezett a Fészek és Fecske Családok Átmeneti Otthonai számára.
Mit hozott a Jézuska? Tarifaközösséget hozott a Jézuska! Lázár János Debrecenbe közlekedési bejelentéseket, Hajdúszoboszlóra meredek kijelentéseket vitt, Debrecen ismét nem lett fővárosa semminek. Az év utolsó Térkőjében a fenti témák mellett 2025 legfontosabb megyei és debreceni eseményeit is felidéztük.
Várhatóan most fogják jóváhagyni a kormány és az önkormányzat megállapodását a tarifaközösségről, valamint döntenek a korábban elvont adóbevétel megpályázásáról is.