Bárkit a busz alá löknek, hogy mentsék a rongy életüket, de legalábbis a szabadságukat.
Az elmúlt másfél évtizedben elképesztő mértékű pénzpocsékolás ment végbe a média világában, miközben jelentős értéket képviselő szereplők folyamatosan a túlélésért küzdöttek vagy fel is adták a harcot.
A debreceni politikus felel majd azért, hogy a polgárok javaslatai az egész országból eljussanak a Közlekedési és Beruházási Minisztériumhoz.
Debrecenben „ott se volt” a polgármester, Kecskeméten és Tiszaörsön tovább bonyolódnak az NKA-botrány szálai, Miskolcon kitálalt a kilépő fideszes képviselő, Szegeden áll a bál a plakátok miatt. Ezek a témák érdekelték 2026 tizenkilencedik hetében a független helyi újságok szerkesztőségeit és olvasóit.
Ott voltunk a két évvel ezelőtti első nagy debreceni gyűlésén a Nagytemplom előtt, ez volt az az esemény, amivel felírta mozgalmát a vidéki Magyarország térképére. És ott voltunk a két hónappal ezelőtti hajdú-bihari kampánygyűlésén is, amikor már az ország kormányzására készült. A Debreciner munkatársai igyekeztek minden egyes alkalommal közvetlenül kérdezni Magyar Pétert, olyan ügyekben,…
Van azonban olyan polgármester, aki szerint a fűnyírás elhagyása egyáltalán nem jelentene megtakarítást, és inkább a csatornákat kellene rendben tartani.
Nagy különbségnek látja, hogy őt választották, nem pedig kinevezték.
Három alkalommal nyújtott be közérdekű adatigénylést a megyei kórházakat fenntartó Debreceni Egyetemnek az elmúlt egy évben a Debreciner. Az adatokból az látszik, szinte mindig ugyanannyi gyermek van az intézményekben. A Debreceni Egyetem továbbra sem enged be önkénteseket a kórházban hagyott csecsemőkhöz.
A választás után több fideszes politikus is törölte közösségi oldalát, ez azért is problémás lehet, mert az ilyen felületek közérdekű adatokat tartalmazhatnak, így eltűnésük nehezíti az elszámoltathatóságot, a választópolgároknak is nehezebb dolguk van a mandátum utólagos hasznosságának ítéletére, a jog viszont jelenleg nem szabályozza a kérdést.