•
A mozgalom debreceni szervezetének titkára szerint a kényszerhelyzet megoldása nem a döntéshozók magától értetődő jó szándékának vagy a kivitelezés „tervszerű” haladásának, hanem az elmúlt hetek kitartó érdekérvényesítésének köszönhető.
•
Debrecenben új szelek fújhatnak az akkugyárak körül, Szegeden lassul a szegedi lakáspiac, Szolnoknál a vízállásért aggódnak, míg Mátészalkán a gyermekek sürgősségi ellátásának visszaállítását követelik a helyiek. Ezek a témák érdekelték 2026 huszonharamadik hetében a független helyi újságok szerkesztőségeit és olvasóit.
•
A CATL Debrecen megértette, hogy szerződött partnerei május 5-én szabálytalanul juttatták a nyomáspróbához használt zöld színű folyadékot a szennyvízcsatornába. A vállalat vállalja a felelősséget a kormányhivatal vizsgálatának eredménye kapcsán és gondoskodik arról, hogy teljes mértékben eleget tegyen a hatósági határozatban előírt kötelezettségének – olvasható a CATL közleményében.
•
Még ebben a hónapban elkészül az akkumulátoripar és más kiemelt kockázatú üzemek országos ellenőrzési terve, megkezdődik a legfontosabb létesítmények átfogó vizsgálata. Új, átfogó szabályozás születik azzal kapcsolatban, hogyan és miként kell működtetni az akkumulátoripart, és a szereplők hogyan tudnak jól, a magyar emberek érdekének szem előtt tartásával együttműködni.
•
Eljárást indított a környezetvédelmi hatóság a CATL kínai tulajdonú akkumulátorgyár ellen, mert a cég szabálytalanul engedett a csatornába “zöld színű folyékony hulladékot” – közölte a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal pénteken az MTI-vel.
•
A rollertilalom legfőképp a turistákkal érintett területekre, a sétálóövezetekre és az iskolák vonzáskörzetére vonatkozik majd. Kerekes László hajdúszoboszlói képviselő szerint a szabályozásra azért volt szükség, mert sokan úgy használják ezeket az eszközöket, hogy nincsenek tisztában a KRESZ-szel és a rollerek megfelelő használatával.
•
Az időközi választás kiírására azért volt szükség, mert a korábbi képviselő-testület összeférhetetlenség miatt májusban úgy döntött, hogy feloszlatja magát.
•
Az érdemi párbeszédre Debrecenben és Mikepércsen is nyitottak lennének a civilek.
•
Még neve-címe sem volt újságunknak, ő már ott volt velünk. A kezdetek kezdetétől, egyikeként az első áldozóknak. A legutolsó beszélgetéseinkben is témája volt a további sorsunk, a Debreciner jövője. Barátunk, Suták Miklós életének hetvenhatodik évében elhunyt. Gyászoljuk.