Tavaly augusztus óta a belépéskor személyes adatokat kérnek a debreceni Régi Városházán, az adatkezelési tájékoztatót egy sejtelmes feliratú QR-kór jelöli.
A nagymacsi Steinfeld-kúria épületében korábban a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola működött. Barcsa Lajos most azzal érvel maga mellett, ha lenne sok pénz, akkor itt valami szépet lehetne csinálni.
Papp László polgármester előterjesztése szerint a belpolitikában a brüsszeli elvárásokat készséggel végrehajtó politikai erők esetleges térnyerésekor a „háborús terveket” a magyar adófizetőktől, családoktól, nyugdíjasoktól és vállalkozásoktól elvont pénzekkel finanszíroznák. Korábban Hajdúsámsonban fogadtak el egy hasonló előterjesztést.
Egy magánszemély és egy szervezet kapta az első Alternatíva-díjat, az alapítók – az Alternatív Közösségek Egyesülete – szerint az a cél, hogy megjutalmazzák azokat, akik ki mernek állni az igazságért.
A kormányhivatal mindössze 750 ezer forintos bírságot szabott ki a dél-koreai cégre engedélytől eltérő hulladékgazdálkodási tevékenység miatt.
Hogy legyen, aki az ügyeket megírja, az ország minden táján pozitív változásra van szükség a helyi sajtóban.
Úgy látják, az évek óta változatlan gyakorlat nem a rászorulóknak kedvez, hanem azoknak, akiknek jó városházi kapcsolataik vannak.
Ha nem rendelkezik az adója 1 százalékáról, akkor azzal is a kormány fog rendelkezni!
Debrecen, Bíbor utca.
Az érintettek 30 napon belül adhatnak be kárrendezési kérelmet.