A Debrecenhez tartozó Szepes városrész 2024-ben kapott nagyobb figyelmet, amikor az önkormányzat elkezdte felvásárolni a településrész házait, a lakók már ekkor arra panaszkodtak, hogy túl alacsony árat kínálnak nekik. Szepes új országgyűlési képviselője egyelőre nem válaszolt a megkeresésünkre. VIDEÓ
Brutálisan hatna Magyarországra az Európai Bizottság javaslata – fejtette ki a Debreciner kérdésére az európai parlamenti képviselő.
A korábbi években egyszer elpakoltatták, másodjára már választ sem adtak a szervezőnek. Idén az utazókiállításért annyi város jelentkezett, hogy Debrecenbe el sem tudnak jutni a legjobb sajtófotók. Végleg megszakadni látszik egy több évtizedes hagyomány.
A mozgalom debreceni szervezetének titkára szerint a kényszerhelyzet megoldása nem a döntéshozók magától értetődő jó szándékának vagy a kivitelezés „tervszerű” haladásának, hanem az elmúlt hetek kitartó érdekérvényesítésének köszönhető.
Debrecenben új szelek fújhatnak az akkugyárak körül, Szegeden lassul a szegedi lakáspiac, Szolnoknál a vízállásért aggódnak, míg Mátészalkán a gyermekek sürgősségi ellátásának visszaállítását követelik a helyiek. Ezek a témák érdekelték 2026 huszonharamadik hetében a független helyi újságok szerkesztőségeit és olvasóit.
A CATL Debrecen megértette, hogy szerződött partnerei május 5-én szabálytalanul juttatták a nyomáspróbához használt zöld színű folyadékot a szennyvízcsatornába. A vállalat vállalja a felelősséget a kormányhivatal vizsgálatának eredménye kapcsán és gondoskodik arról, hogy teljes mértékben eleget tegyen a hatósági határozatban előírt kötelezettségének – olvasható a CATL közleményében.
Még ebben a hónapban elkészül az akkumulátoripar és más kiemelt kockázatú üzemek országos ellenőrzési terve, megkezdődik a legfontosabb létesítmények átfogó vizsgálata. Új, átfogó szabályozás születik azzal kapcsolatban, hogyan és miként kell működtetni az akkumulátoripart, és a szereplők hogyan tudnak jól, a magyar emberek érdekének szem előtt tartásával együttműködni.
Eljárást indított a környezetvédelmi hatóság a CATL kínai tulajdonú akkumulátorgyár ellen, mert a cég szabálytalanul engedett a csatornába “zöld színű folyékony hulladékot” – közölte a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal pénteken az MTI-vel.