A közmeghallgatást a rendezvénycsarnokban tartják 17 órai kezdéssel. Helyben a Fidesz vereségét hozó önkormányzati választások utáni tavalyi esemény Tasó Lászlótól volt hangos. Vajon idén is ellátogat-e az egyéni mandátumától rövidesen elköszönő parlamenti képviselő?
Mától hatályos az a veszélyhelyzeti kormányrendelet, amely a javítóintézetek irányítását átadja a büntetés-végrehajtás szervezetének, az Ukrajnában fennálló fegyveres konfliktus ürügyére hivatkozva. A Magyar Helsinki Bizottság szerint ez csak pótcselekvés, a válságos helyzeten nem fog javítani.
Varga László Balázst, a Debreceni Javítóintézet eddigi igazgatóhelyettesét nevezték ki a Szőlő utcai intézet élére megbízott igazgatóként.
Ismét internetes árverést rendez a Debreciner újságírói gyakornoki programunk támogatására.
Kiss László megyei önkormányzati képviselő azt javasolja, hogy a Fejlesztési, Tervezési és Stratégiai Bizottság ülésére hívják meg Papp László (Fidesz) debreceni polgármestert, hogy személyesen is ismertethesse többeket felháborító álláspontját.
A hortobágyi Nonius Lótenyésztő Országos Egyesület szakértője szerint más államok már évek óta vásárolnak Magyarországról nóniusz lovakat rendészeti célokra. Úgy tűnik tehát, nem a miniszterelnök lókupeci képességei döntöttek.
Olvasóink ismét a Debreciner közösségi oldalán mondhatták el véleményüket. Az álláspontok ezúttal némiképp megoszlottak, többek szerint pozitív hatása lenne annak, ha két ciklusban maximalizálnák a politikusok szolgálati idejét, mások az önkormányzatiság további hanyatlásától tartanak.
A környezetvédők riasztónak nevezik, hogy hamarosan nagy mennyiségű veszélyes hulladék érkezhet a debreceni üzemekből Komáromba, egy olyan NMP-feldolgozóba, amelyre nem vonatkoznak szigorú környezetvédelmi előírások.
Az európai szintű próbálkozások mellett globálisan is megmérettette magát az önkormányzat, de hiába: a címek terén évek óta sikertelenségek szegélyezik a helyi politikát. Most újra egy pályázaton versengenek, de már csak Magyarország határain belül lenne főváros Debrecen.
Két adventi vasárnapon már túl vagyunk, a négyből kettő akár világíthatna is.