Ukrajna honvédő háborúját a magyarok 1956-os forradalmához hasonlította, mondván, az óriási túlerő ellenére szembeszálltunk a Szovjetunióval, ezáltal megmutattuk, hogy létezik a magyarság. Úgy látja, azzal, hogy az ukránok megküzdenek az országukra támadó oroszokkal, ők is bebizonyították a világnak, hogy létezik az ukrán nép.
Tényleg súlyos szereptévesztésben működik a honi sajtó szinte teljes egésze, mert így-úgy politikacsinálóvá lépett elő? Lehetnek-e meghatározó szereplője a helyi demokráciának a helyi nyilvánosság fórumai? Készségesek-e az információik megadásában a hivatalok? Mennyire használható eszköz a közérdekű adatigénylés?
Nyíradonyban és Hajdúnánáson is több százan hallgatták meg Magyar Pétert, aki pártja adó- és nyugdíjpolitikája ismertetése mellett ígéretet tett arra, hogy kormányra kerülve megszüntetik a gyűlöletpropagandát és nyilvánosságra hozzák a kegyelmi ügy dossziéját. A pártelnököt kérdezték környezetvédelemről, 1956-ról, valamint arról is, hogyan akar szerepelni a történelemkönyvekben.
Tikász Ferenc nem egyszerű digitális polgár, hanem harcos is.
Az egyik képviselő szerint egy bizottsági ülésen elhangzott, hogy a városvezetés az önkormányzati vagyonkezelőnek akarja eladni a CATL tervezett további ütemeinél fekvő ingatlanokat, a város közgyűlésén a polgármester ennek ellenére azt mondta, nem tud nyilatkozni arról, mi lesz az érintett területtel.
A Tisza Párt elnöke szerint a Fidesz maffiahálózatot épített ki Hajdú-Bihar megyében, 2026-ban ezért óriási vereséget fognak szenvedni.

Kaposváron már a festmények is politikai áldozatok, Hajdú-Biharban újfent fű alatt zajlanak az akkuipari tevékenységek, Egerben senki nem akar színházat vezetni, Miskolcon pedig kiborult a bili. Kecskeméten a hivatalok “pingpongoznak”, Szabolcsban romlik a munkamorál, míg Szegeden kedvezményes belépőkről vitázik a polgármester. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a vidéki független sajtó heti lapszemléje.…

A lázári vasút Debrecenben is dübörög, értesülések szerint török kezelésbe kerülhet a Nagyállomás. Ennél sokak szerint már az is jobb lenne, ha valamelyik magyar oligarcha tenné rá a kezét. Polgár Tóth Tamás, a debreciner.hu újságírója a Berettyújfalun rendezett Lázárinfón kérdezte a minisztert, számos egyéb ügyről is. Halgassa meg a Klub Rádió adását!

Bereczki Boldizsár a debreciner.hu-tól Hajdúhadházáról jelentkezett. Egy ötvenezer forint körüli adóelmaradás miatt kell új választást tartani a városban, ellenzéki mandátumról van szó, párharc lesz egy fideszes jelölttel. A statisztikák egyre csökkenő népszaporulatot mutatnak, ehhez képest a kecskeméti polgármester szerint a városban ez nincs így. Csakhogy az adatok nem őt igazolják, elemzi az adatokat Hraskó István a kecsup.hu-tól.…

Hogyan hasonlítható össze a pápaválasztás az Inter-Barcelona-meccsel? Mi történt a belpolitikai nagyhéten, szálláscsinálója lett-e a Tisza Pártnak a Momentum és Gyurcsány Ferenc? A teljes beszélgetést megnézhetik a Klubrádió YouTube-csatornáján: A fotón a résztvevők: Para-Kovács Imre, Kovács Zoltán, az Élet és Irodalom főszerkesztője, Polgár Tóth Tamással, a Debreciner újságírója, Bolgár György, valamint a szerkesztő: Józsa Márta.