Zeke László ügyvéd arra figyelmeztet, nem játék a másik ember személyiségi jogaival való visszaélés.
A fideszes politikus volt Debrecen polgármestere 1998 és 2014 között, 1990-től 1998-ig pártja listás képviselőjeként ült az Országgyűlésben, 1998-ban debreceni egyéni választókerületben szerzett parlamenti mandátumot, aztán a 2022-es választásokig minden egyes voksoláskor bizalmat kapott a szavazó debreceniek kisebb-nagyobb többségétől. Az idei választáson már nem indította őt egyéni képviselőjelöltként Orbán Viktor, ám előkelő, bejutó helyet…
Olvasóink véleményét ezúttal is a Debreciner közösségi oldalán kértük, akik a hozzászólásaikkal világossá tették, hogy szívesen látnák, ha a debreceni közgyűlés élőben közvetítené a havi üléseit.
Kiragadott adatok alapján történő kommunikáció helyett átfogó és objektív tájékoztatást kér Papp Lászlótól a Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület.
Többek között oktatási kérdésekben és az ivóvíz védelmében szólal fel a parlamentben, a választókerületet illetően kézzelfogható eredményeket érne el bérlakások építése és idősgondozási központok létrehozása kapcsán is.
Az Európai Unió Bírósága mai döntése szerint a 2021-es homofób és transzfób propagandatörvény elfogadásával a magyar állam uniós jogot sértett. A Bíróság az EU alapértékeinek, a Chartában foglalt több alapvető jog, továbbá a belső piaci szabályok (különös tekintettel a szolgáltatásnyújtás szabadságára) sérelmét állapította meg.
Debrecen vezetői nem kedvelik a nyilvánosságot, nem gondolják, hogy a város lakói számára átláthatóbbá kellene tenni a tevékenységüket például élő közvetítésekkel, a testületi ülések vágatlan felvételeinek későbbi megtekinthetőségével.
Papp László nem külső körülmények elszenvedője, hanem aktív alakítója annak a politikai posványnak, amely a hajdani mezővárost veszélyes üzemek gyűrűjébe zárta, a lakóit kiszolgáltatta a multinacionális tőkének és a Fidesz-kegyencek kénye-kedvének, mindezt gondoskodó és zöld városnak maszkírozva.
A debreceni akkugyár környékén élők úgy érzik, a kínai beruházás tönkretette az addigi életüket. Miskolcon gazdát cserél az egykori pártszékház, Egerben sokan a fideszes önkormányzatok miatt aggódnak, Kecskeméten lecserélnék a testületet, Szabolcs helyzetének javulására pedig talán a tíz lehetséges képviselő sem jelent garanciát. Többek között ezek a témák érdekelték 2026 tizenhatodik hetében a független…
A Tisza Párt egyik debreceni országgyűlési képviselőjének az aláírásáért állnak sorba a polgárok az oszlopokról leszedett kampányplakátokkal a Csapó utcán április 17-én.