Több ezer embert várnak a Debreceni Egyetem elé.
A korábbi molinót valamiért egyszínű fehérre cserélték a kampányesemény helyszínén.
Az elmúlt hónapokban számos európai ország jelentős sajtótermékei fordultak hozzánk a választásokról szóló anyagaik készítésekor.
Szerinte a kormányváltás érdekében Göröghné Bocskai Évát kell támogatni.
Orbán Viktor miniszterelnök-pártelnök országos kampányjárásának utolsó előtti vidéki állomása volt Debrecen, a Fidesz fővárosa. A Dósa nádor térre hívták a híveiket április 9-én, de nem csak a kormánypárti szimpatizánsok jelentek meg. VIDEÓ
Hosszú ideje ez az első nyilvános kampányesemény a városban, amelyen beszédet mond a miniszterelnök.
Rövid időn belül már a negyedik miniszter kampányolt a fideszes Papp Zsoltnak. Ő maga alig szólalt meg a bő félórás eseményen.
Debrecenben dokumentumfilm készült Akkuváros címmel, Egerben „mindent is” olcsón kínál a kormánypárt, Jászapátiban kirakat az oktatás, Miskolcon Vályi István megmondja a tutit, Kecskeméten pedig kocsmát zárat be a vitatható módszerekkel operáló drograzzia. Ezek a témák érdekelték 2026 tizennegyedik hetében a független helyi újságok szerkesztőségeit és olvasóit.
Akkuváros – Gyárak a kert végében címmel készített dokumentumfilmet újságunk, a Debreciner. A premier előtti vetítés 2026. április 3-án volt Debrecenben, a Baross16 közösségi terében és a Malter bárban – a nagy érdeklődés miatt párhuzamosan két helyen.
A beszélgetés egy részletét még a Tisza előtt elsőként éppen a Jobbik egyik magára függetlenként hivatkozó, korábban az akkugyárak ügyében aktív debreceni jelöltje hozta nyilvánosságra. A Jobbik szerint a másik debreceni jelöltjük, akiről a hangfelvételen beszélnek, nem fog visszalépni.