Jelentős közéleti események után előfordulhat, hogy az emberek az utcán adnak hangot a véleményüknek. Ilyen helyzetekben különösen fontos, hogy minden érintett, a résztvevők és a rendvédelmi szervek is a jogállami keretek között, a jogszabályok betartásával járjanak el. Az országgyűlési választások után ezért a Magyar Helsinki Bizottság telefonos jogsegély-ügyeletet tart.
Olyan sokan érdeklődtek a dokumentumfilmünk iránt, hogy párhuzamosan két helyen kellett vetítenünk, s így is voltak, akik kiszorultak.
A Debreciner által megszólaltatott szakértők egyetértenek abban, hogy a Tivizig korábbi dolgozójának állításai legfeljebb félelemkeltésre alkalmasak.
Ha a saját cégük is azt híreli, hogy itt bizony bukni fognak, éppen itt, Debrecenben, akkor ők most mi a fenét csináljanak?! Esetleg elkezdjenek emberekkel találkozva kampányolni? CSAK ELŐFIZETŐKNEK! Ha még nem előfizetőnk, akkor ITT választhat a lehetőségek közül.Ha már előfizetőnk, akkor lépjen be a fiókjába ITT, s elolvashatja a cikket!
A CATL által az Inparktól bérelt összeszerelő üzemnél dolgoztak közel 7 milliárd forintért.
A Tisza Párt elnöke szerint Szijjártó Péterre életfogytiglani börtönbüntetés várhat, az ellenük folytatott titkosszolgálati akcióról kitálaló rendőrszázados hős, az Alkotmányvédelmi Hivatalt dezinformáló tizenkilenc éves informatikus pedig bizonyíték arra, hogy a fiatalok fogják megdönteni a rendszert.
A kínaiak az eljárás megszüntetését kérik a bíróságtól.
Olvasónk szerint balesetveszélyes a CATL-akkumulátorgyár területe. A cég és a kormányhivatal nem is reagált a felvetésre.
Debrecen polgármestere nem árulja el, milyen jogsértések történtek az akkugyáraknál. Szolnokon az elektrolitgyár kockázatai aggasztják a lakókat. Egerben kampányhangulatú „jóléti gyöngyszórásról” írnak, Magyar Péter Nyékládházán és Hódmezővásárhelyen is megfordult a napokban, míg Kecskeméten Panyi Szabolcs az úgynevezett kémügyéről beszélt. Pécsen per indulhat a Zsolnay-örökség miatt, Szabolcsban kampányidőszakban ígérnek kórházfejlesztést, Veszprémben pedig az SNI-s gyerekek…
A Debreciner szerkesztősége évek óta aktívan követi a debreceni akkumulátoripar fejleményeit. Közel hat hónapja kezdtünk el dolgozni egy dokumentumfilmen, amelyben többek között civilekkel és szakértőkkel folytatott beszélgetések segítségével, számos archív anyaggal és helyszíni felvétellel bemutatjuk, hogyan vált néhány év alatt Debrecen az iparág magyar fővárosává. A film elkészült.