Debrecenben, a „gondoskodó városban” ezt sem takaríttatja a vezetés.
Két hete tartanak a tüntetések Iránban, hosszú évek belső társadalmi feszültségeit tetézve gazdasági válság is sújtja az országot. A tüntetőkkel szemben erőszakkal lép fel a regnáló rezsim, az ellenzék vezetőjének felhívása után az internetet is elvágták. A Debreciner egy Magyarországon élő iráni fiatallal beszélgetett az itteni demonstrációjuk után.
A folytatást előkészítő szakmai műhelyre a Debreciner munkatársát is meghívták.
Szolidaritási megmozdulás tartottak Debrecen belvárosában január 12-én. VIDEÓ
Évekkel ezelőtt megtagadták az előszerződés kiadását, most újra próbálkozunk.
Diana-zarándokhely az Alföld közepén, fagyoskodik 18 ezer szabolcsi, tizenöt BYD-munkás havat lapátolt Szegeden, Lezsák Sándor köszöni a választók bizalmát, egy magányos harcos 300 ezer rokkantnyugdíjas érdekeit képviseli. Többek között ezek a témák érdekelték 2026 második hetében a független helyi újságok szerkesztőségeit és olvasóit.
A kormánypárt mai, 2026. január 10-ei kongresszusán megnevezték, kiket indítanak az idei országgyűlési választáson az egyéni választókerületekben.
Az oroszoknak? Esetleg a debreceni városvezetésnek kellene gondoskodni a síktalanításról? Miért nem csinálja, akinek dolga lenne? És megbüntetik emiatt?
Nyitott szerkesztőségi ülés tart a Debreciner január 14-én, szerdán 18 órától a Malterban. Beszélgetőtársaink lesznek: Lénárt Attila és Murvai Tamás. Hívunk, várunk!