Azoknak állít emléket, akiket 1944 júniusában Nyíradonyból hurcoltak el. Az emlékhely kezdeményezője a Debrecinernek arról beszélt, hogy hosszú folyamat volt a táblaállítás, még bírósági pert is indított, hogy kihelyezhessék.
A döntést az alapító egyesület munkatársai és civil szakemberei hozzák meg, a díjátadót január végén rendezik.
A törvényszék cáfolta a cikk állításait és sejtetéseit. A KESMA kötelékébe tartozó Hajdú Online (Haon) debreceni hírportálon megjelent írást dehonesztálónak és a bíróságokba vetett közbizalom megingatására alkalmasnak nevezte a törvényszék.
Olvasóink a megszokottakhoz hasonlóan a Debreciner közösségi oldalán mondhatták el véleményüket. Sok vita ezúttal nem alakult ki, nagy többségük szerint ugyanis volt számos probléma a városi hóhelyzet önkormányzati kezelésében.
Téli fuldokolás Szabolcson, volt rendőrkapitány indul a Fidesz ellen a Jászságban, szupermenza Balatonalmádi iskoláiban, majd csak befejezik a szellemeházat Kecskeméten, továbbbra sem derült ki mit írt alá a debreceni alpolgármester a kínaiakkal. Többek között ezek a témák érdekelték 2026 harmadik hetében a független helyi újságok szerkesztőségeit és olvasóit.
Debrecen eredményeit megnézve az látszik, hogy a megelőző években is milliárdos veszteséget termelt a reptér, amelybe már többeknek beletört a bicskájuk, így a városnak is.
A Hunyadi utca egyik lakója szerint még csütörtök (január 15.) reggel is érezhető volt a szag az utcán. Hajdúhadház polgármestere azt mondta: körülbelül egy kilométer hosszan lehetett tapasztalni a szaghatásokat, több helyen a lakóházakba is bekúszott a bűz. Az illetékes hatóságok még nem állapították meg a probléma okát.
A városi testületben is képviselettel rendelkező ellenzéki egyesület szerint eddig is nevetséges volt „Tisza-adó” elleni tiltakozásról szóló előterjesztés, de most, hogy a bíróság is kimondta, nincs ilyesfajta adótervezet, azonnal vissza kell vonni azt.
A Bászna Gabona Zrt. üzletpolitikája miatt rengeteg gazda lehet érintett. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a kormánnyal karöltve téríti meg a gazdákat ért károkat, a hírt a mai kormányinfón Gulyás Gergely is megerősítette.
Mit érhet el Debrecenben az a politikus, akinek egyetlen jól azonosítható ismertetőjegye, hogy a sokak által félt, ellenzett, megvetett akkumulátoripar embere?