Lakossági hozzászólók szembesítették az április 12-e utáni helyzettel Papp Lászlót, aki teljesen másképp emlékszik az elmúlt években folytatott ténykedésére, valamint a kormányzati politika hatásaira, mint ahogy azok valójában megtörténtek. Mellesleg most nagyon drukkol Magyar Péter kormányának.
Tárkányi Zsolt megválasztott országgyűlési képviselő a közösségi oldalán számolt be debreceni a CATL akkumulátorgyár képviselőivel történt egyeztetésükről. Bejegyzésében a külföldi munkaerővel, a környezetvédelmi szabályok szigorításával és a 106-os vasútvonallal kapcsolatban is ígéreteket tett.
A Szegeder online újság vendéglátásában tartotta tavaszi találkozóját a Független Helyi Lapok Közössége, azaz a Fülke, a hazai független helyi sajtó nyolc szerkesztőségét összefogó szakmai közösség április 23. és 25. között. A háromnapos szegedi eseményen az újságírók a következő hónapok közös munkájának kereteiről döntöttek, a legfontosabb teendőket felelős munkacsoportok létrehozásával hajtják végre.
A Debreciner követőit ismét újságunk közösségi oldalán kérdeztük meg. A Kósa Lajos díszpolgári címéről szóló kérdés igazi kommentáradatot indított, a válaszadók a humorukat is bevetették a leköszönő országgyűlési képviselő nevének olvastán.
A Debreciner a hajdúsámsoni testületi ülés után kérdezte az országgyűlési választáson sikertelenül szereplő képviselőjelöltet.
Meddig lehet a sajtó szövegében udvariatlanságnak, tiszteletlenségnek, netalán feledékenységnek puhítani a szimpla tahóságot?
A városvezetés feltűnően olcsón próbált értékesíteni egy tizenkét lakásos ingatlant. CSAK ELŐFIZETŐKNEK! Ha még nem előfizetőnk, akkor ITT választhat a lehetőségek közül.Ha már előfizetőnk, akkor lépjen be a fiókjába ITT, s elolvashatja a cikket!
A tulajdonos azután lépett vissza ideiglenesen a város ikonikus épülete helyén történő beruházástól, hogy politikai össztűz alá került az erről szóló közgyűlési előterjesztés.
Zeke László ügyvéd arra figyelmeztet, nem játék a másik ember személyiségi jogaival való visszaélés.
A fideszes politikus volt Debrecen polgármestere 1998 és 2014 között, 1990-től 1998-ig pártja listás képviselőjeként ült az Országgyűlésben, 1998-ban debreceni egyéni választókerületben szerzett parlamenti mandátumot, aztán a 2022-es választásokig minden egyes voksoláskor bizalmat kapott a szavazó debreceniek kisebb-nagyobb többségétől. Az idei választáson már nem indította őt egyéni képviselőjelöltként Orbán Viktor, ám előkelő, bejutó helyet…