A város főterére tervezett augusztus 20-ai koncert ingyenesen megtekinthető lesz.
Van, aki annyira tart a lakóházak mellett lévő teleptől, hogy már veteményezni sem mer a kertjében. Úgy tűnik azonban, hogy az Alteo tevékenységét a városvezetés és a helyi ellenzék sem támogatja. A nemrég tulajdonosváltáson átesett cég most a határértékek betartását és panaszmentes működést ígér a helyieknek.
Emeli a debreceni közgyűlés a város négy alpolgármesterének havi járandóságait, amennyiben megszavazzák a módosításról szóló javaslatot a képviselők a jövő heti testületi ülésen.
Beindult a tömeggyártás az egyik debreceni akkuipari üzemben, Hajdúhadházon pedig új, de veszélyesebb technológiát alkalmaznának az akkumulátorok szétszereléséhez. A Fidesz elnökségén belül egy legény maradt a gáton Hajdú-Biharból, Szepesen pedig a helyzet továbbra is változatlan.
Megkérdeztük, hol vannak olyan óvóhelyek, amelyek már most is alkalmasak lennének a lakosság védelmére. Szekeres Antal jegyző csak a Sas utcai mélygarázst nevezte meg, de az is csak átalakítás után lenne használható.
Az EcoPro azt ígéri, ma, június 18-án délután befejeződik az emelkedett zajhatás, a lakosság türelmét kérik. Úgy tűnik, az illetékes hatóságok június 17-ét megelőzően elfelejtették tájékoztatni a zaj forrásáról és okáról mit sem tudó lakosságot.
42 jogtudós – köztük debreceni kötődésűek, tanszékvezető egyetemi tanárok, docensek – érvel amellett, miért lehet leváltani a közjogi tisztségviselőket, ugyanakkor önkorlátozásra kérik a kétharmados többséget.
A környezeti hatástanulmány szerint az egyik pontforrás a jelenlegi formájában biztosan átlépné a zajterhelési határértékeket. A dokumentáció készítői megjegyzik, az akkumulátorokat már eddig is kezelő telephelyen a magzatkárosító hatásáról hírhedté vált oldószer, az NMP koncentrációját még nem vizsgálták, arra hatósági előírás sem történt. Tartanak közmeghallgatást, de a hatóság egyelőre se az idejét nem közölte,…
Idén sem lehet jegyet váltani a Debreceni Virágkarnevál legnépszerűbb lelátójára. A gyermekek 3 éves kor alatt ölben ülve ingyen nézhetik a programot.
Az egyértelmű szabályozás hiányát emelte ki a válaszolók többsége, mások balesetközeli élményeiket elevenítették fel, de olyan is volt, aki kiállt a rollerek mellett. Olvasóink véleményét ismét a Debreciner közösségi oldalán kérdeztük meg.